FIRMA SDP - SPECJALISTA W ZAKRESIE OPRYSKÓW - ISOTAK PRO+

Zobacz firmowe strony www: procam.pl | Gdzie kupić nasze produkty?
Przejdź do treści
FIRMA SDP - SPECJALISTA W ZAKRESIE OPRYSKÓW
- zabezpiecza zwrot z inwestycji w program fitosanitarny
Aurélien Prevost - Kierownik Sprzedaży (SDP Polska)
Podczas wykonywanych zabiegów odżywiania i ochrony roślin uprawnych, wielu z nas nie zastanawia się  nad parametrami fizyko-chemicznymi cieczy roboczej, mając jedynie na uwadze prawidłowy jej wydatek na hektar. Jest to jednak dosyć wąski tok myślenia i z tego też względu wiele z tak wykonanych zabiegów jest po prostu nieskutecznych.
Program działań fitosanitarnych stanowi duży ciężar finansowy dla gospodarstwa rolnego, lecz powinien on być postrzegany przede wszystkim jako inwestycja, z której zwrot zagwarantuje stosowanie adiuwantów.
Firma SDP pracuje od ponad 25 lat nad tematyką oprysków i stworzyła asortyment adiuwantów zdolnych do zabezpieczenia wszystkich etapów tej procedury.
ISOTAK pro+: Kondycjoner wody i Adiuwant o podwójnym działaniu.
ISOTAK pro+ jest produktem stanowiącym punkt odniesienia w asortymencie SDP, gdyż spełnia on kluczowe funkcje, takie jak korygowanie właściwości wody stosowanej do oprysków oraz zapewnienie oprysku o wysokiej jakości.
Woda to pierwsza sprawa, nad którą trzeba się zastanowić przed przystąpieniem do zabiegu. Istnieją dwa czynniki, które mogą ograniczyć skuteczność oprysku – są nimi pH i twardość wody. Odczyn pH może silnie osłabić działanie substancji aktywnych ze względu na zjawisko hydrolizy zasadowej, tzn. rozpadu cząsteczki. Twardość wody wynika z obecności kationów pierwiastków, takich jak wapń, magnez i żelazo, które, jak magnes przyciągają substancje aktywne i wiążą się z nimi tworząc kompleksy. Odczyn pH i twardość wody zagrażają więc skuteczności zabiegu już w momencie rozpuszczania środków ochrony roślin w zbiorniku opryskiwacza. ISOTAK pro+ to najlepszy na rynku korektor właściwości wody, gdyż jest on zdolny do ustalenia pH w przedziale 5,5 / 6,5, niezależnie od wyjściowego odczynu wody. Posiada on również zdolność sekwestracji antagonistycznych kationów, co sprawia, że 100% substancji aktywnych pozostaje w roztworze w stanie wolnym. ISOTAK pro+ należy zawsze dodawać do wody przed wprowadzeniem do roztworu pestycydów i nawozów dolistnych.

A to jeszcze nie koniec działania ISOTAK pro+! Dzięki funkcjom adiuwanta, takim jak rozprowadzanie i wnikanie, ISOTAK pro+ umożliwia deponowanie kropelek nawet na najbardziej hydrofobowych obiektach docelowych i zapewnia dobre przenikanie do kutykuli roślin. Istotna jest wiedza, że każda roślina ma inną strukturę liści, i że penetracja poprzez woski epikutykularne jest niemożliwa bez pomocy wektora takiego, jak ISOTAK pro+.
Jest równie ważne, aby kropla trwała w miejscu docelowym dostatecznie długo, dając substancji aktywnej czas na wniknięcie. ISOTAK pro+ przedłuża ten okres dzięki zawartości specjalnych bardzo higroskopijnych soli, które spowalniają proces wysychania kropli.

Łącząc korekcję właściwości wody z funkcją adiuwanta ISOTAK pro+ gwarantuje maksymalną skuteczność wszystkich programów związanych ze stosowaniem herbicydów, insektycydów fungicydów, czy też regulatorów wzrostu na wszelkich uprawach.

HURRICANE pro+ najlepszy sojusznik środków kontaktowych...

HURRICANE pro+, to adiuwant o formule opartej na żywicy sosnowej, posiadający silne właściwości adhezyjne i retencyjne. Fungicydy kontaktowe, bardzo rozpowszechnione w rolnictwie i sadownictwie, uprawie winorośli czy ziemniaka, to cząsteczki mające pozostawać na powierzchni liści. Są one szczególnie narażone na wymywanie przez deszcze lub obfite poranne rosy. HURRICANE pro+ umożliwia nie tylko optymizację rozmieszczenia i rozmiaru kropelek w miejscach docelowych, lecz również przedłużenie działania tych środków. Bardzo korzystne jest stosowanie HURRICANE pro+ wraz z preparatami owadobójczymi na uprawy rzepaku, gdyż słodyszki rzepakowe są liczne, a ich naloty częste. HURRICANE pro+ przedłuża działanie insektycydów, a jego formuła, oparta na terpenach sosnowych, wzmacnia efekt uderzeniowy.

Jakość oprysków jest nieodłącznie związana ze stosowaniem adiuwantów, porozmawiaj o tym ze swoim Doradcą PROCAM.
PROCAM
PROCAM Polska to europejski lider dystrybutorów środków do produkcji rolniczej. Od 40 Lat PROCAM Group dostarcza wysokiej jakości środki ochrony roślin, nawozy i materiał siewny rolnikom, sadownikom oraz producentom warzyw. Doradcy agrotechniczni PROCAM działający w kilkudziesięciu oddziałach w całej Polsce doradzają i pomagają uzyskać najwyższe plony, optymalizując koszty produkcji.
© 2017 PROCAM Polska Sp. z o.o.
Wróć do spisu treści